امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 برابر با 20 می 2019

شروع به کار سامانه کارورزی(کاج)

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 08:47 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون وزير کار میگويد: طرح کارورزي براي اتصال جوانان به بازار کار پيش‌بيني شده و بيش از ۷۰ درصد افراد جوياي کار با اجراي اين طرح در کارگاه‌ها ماندگار مي‌شوند.

عيسي منصوري مزاياي اجراي طرح کارورزي جوانان را مورد ارزيابي قرار داد و گفت: در اين طرح افراد تحصيلکرده در مقاطع پايين‌تر از دانشگاه، با حضور در دوره‌هاي آموزشي با محيط واقعي کسب و کار آشنا و مشمول بيمه حوادث مي‌شوند. در کنار آن يکسري آموزشهاي مهارتي هم توسط سازمان فني و حرفه‌اي به آنها ارائه مي‌شود.


وي افزود: در فرايند طرح کارورزي چنانچه جوانان جوياي کار در کارگاه‌ها به شکل رسمي مشغول کار شوند، کارفرمايان هم معادل ميزان بيمه سهم کارفرما به مدت دو سال از مشوق‌هاي دولت برخوردار خواهند شد.

به گفته معاون توسعه کارآفريني و اشتغال وزير کار، طرح کارورزي سال گذشته در برخي استانها به شکل آزمايشي اجرا شده و زمينه جذب و استخدام بيش از ۷۰ درصد کارجويان در کارگاه‌ها را فراهم کرده است.

وي در ادامه درباره جزييات طرح کاج (کارانه اشتغال جوانان) اظهار کرد: اين طرح تحصيلکردگان سنين ۲۳ تا ۳۴ سال را شامل مي‌شود که پس از طي فرايند اتصال به محيط‌ کسب و کار و توافق با کارفرما، دوره کارورزي در کارگاهها را ظرف مدت شش ماه مي‌گذرانند.

به گفته منصوري کارورزان در اين طرح تحت پوشش بيمه حوادث قرار مي‌گيرند و يک سوم حداقل دستمزد به آنها پرداخت مي‌شود.

معاون وزير کار خاطرنشان کرد: در طرح کاج که براي اتصال جوانان به بازار کار و تشويق آنها براي حضور و مشارکت در بنگاه‌ها پيش‌بيني شده، حدود پنج ميليون تومان اعتبار به عنوان کارانه اشتغال در اختيار هر جوان قرار داده مي‌شود و افراد تنها در صورتي امکان استفاده از اين اعتبار را پيدا مي‌کنند که در يک کارگاه توليدي کارورزي و مهارت آموزي کرده باشند.

به گفته وي در طرح کارورزي، جوانان فارغ التحصيلي که براي کسب مهارتهاي لازم فني، کارآفريني و شناساندن توانايي خود به کارفرمايان مايل به شرکت در دوره‌هاي کارورزي باشند از کمک هزينه آموزشي بهره‌مند مي‌شوند.

جهت ثب نام در طرح کارورزی به لینک زیر مراجعه کنید

لینک ثبت نام 

 

عضویت در کانال مهارتی رویان 

 

 

 

 

خواندن 2279 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « راه اندازی آگهی نامه رویان

نظر دادن

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه