امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 برابر با 20 می 2019

نرم افزار شيوه نامه رتبه بندي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد

پنج شنبه, 13 شهریور 1393 13:28 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
اجرای طرح اعتبارسنجي و رتبه بندي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد در سال 1393 در الويت برنامه های کاری  سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار گرفت.

    به گزارش پیک مهارت آنلاین حمیدرضا ثابت نژاد،  مدیرکل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر بیان داشت: طرح اعتبارسنجي و رتبه بندي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد، در راستاي اجراي مصوبات مجلس شوراي اسلامي موضوع بند "ز" ماده 21 قانون برنامه پنجم توسعه فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و با هدف  ساماندهي و كيفيت بخشي به آموزش هاي ارائه شده توسط مجريان آموزش در اين حوزه تنظيم شده است.

    مدیرکل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان  اضافه کرد: اين طرح از سال 1386 در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور مورد بررسي و كارشناسي قرار گرفت و در بهمن  ماه سال 1387 به صورت آزمايشي اجرا شد. پس از اجراي آزمايشي طرح، در سال 88/89  براي رشته هاي آموزشي فني، فناوري اطلاعات و مالي و بازرگاني با تصويب هيات نظارت مركزي به مرحله اجرا درآمد و به منظور تغيير روش هاي اجرايي در اسفند ماه سال 1389 طرح مذكور متوقف گرديد.

  وی افزود:  از سال 1390 بازنگري شيوه نامه اعتبارسنجي و رتبه بندي آموزشگاه هاي آزاد در دستوركار دفتر موسسات كارآموزي آزاد و مشاركت هاي مردمي قرارگرفت كه با تشكيل گروه هاي تخصصي و بهره گيري از پتانسيل كارشناسي موجود در ادارات كل آموزش فني و حرفه اي استان ها، مربيان، خبرگان و نمايندگان آموزشگاه هاي آزاد شيوه نامه رتبه بندي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد تدوين و در سال 1391 در هيات نظارت مركزي جهت اجراي آزمايشي در سه استان قزوين، مركزي و كهگيلويه و بوير احمد  به تصويب رسيد.

  ثابت نژاد گفت: در سال 1392 طرح مزبور در استان هاي مذكور به صورت آزمايشي اجرا شد و نتايج حاصل از آن پس از بررسي در كميته تخصصي تدوين شيوه نامه و اعمال اصلاحات لازم، در بيست و چهارمين جلسه هيات نظارت مركزي در تاريخ 1392 /17/12 به تصويب نهايي رسيد و در تاريخ 1393 /25/1 به ادارات كل آموزش فني و حرفه اي از ابتداي ارديبهشت ماه 1393 ابلاغ گرديد.

     مدیرکل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت های مردمی سازمان  اضافه کرد: دفتر موسسات كارآموزي آزاد سعي دارد با آموزش مباني ارزيابي دروني و بيروني و برگزاري كارگاه آموزشي براي دست اندركاران اين طرح و موسسين محترم آموزشگاه ها نسبت به تبيين اين شيوه نامه و امتيازات آن اقدام نمايد.

 

لازم به ذکر است جهت اجرای این برنامه نیاز به نسخه 2007 به بالا نرم افزار Office می باشید.

دانلود برنامه

خواندن 5276 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 28 بهمن 1393 12:59

1 نظر

نظر دادن

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه