امروز: یکشنبه 27 مرداد 1398 برابر با 18 آگوست 2019

پرتال آموزش مجازی رویان

پرتال آموزش مجازی رویان

نشانی وبگاه: http://www.vri.ir
جمعه, 25 مرداد 1398 22:21

دستور العمل اجرایی پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات کمکهای فنی و اعتباری به آموزشگاههای آزاد فنی وحرفه ای

به منظور توسعه و گسترش فعالیت ها و ارتقا کیفی خدمات در آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد از طریق ارائه تسهیلات مالی کم بهره جهت تکمیل یا توسعه فضای آموزشی و با عنایت به قرارداد عاملیت صندوق کارآفرینی امید به شماره 98/4374 مورخ 28 خرداد بدینوسیله دستور العمل اجرایی اعطای تسهیلات به آموزشگاههای آزاد تابعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ابلاغ میگردد.
این همکاری توسط صندوق کارآفرینی امید،و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور(دفتر آموزشگاههای آزاد و مشارکت های مردمی )صورت پذیرفته است
جهت اطلاع از ضوابط و شرایط تسهیلات فایل زیر را دریافت کنید.

از اینجا دانلود کنید

دوشنبه, 21 مرداد 1398 12:48

بدون شک ،مهارت آموزی آن هم از نوع حرفه ای اش کسب و کاری پرهزینه است.به این دلایل
1-به محیط واقعی کار نزدیک است،محیطی که برای فعالیت نیازمند سرمایه است.
2-تجهیزاتش مستهلک خواهد شد به دلیل گذر زمان،فرسودگی،تمرینات کارآموزان
3-نیازمند به بروز بودن و تطالبق با بازار کار دارد.
4-سطح انتظار آموختن در مهارت بیش از آموزشهای رسمی و آکادمی است.
5-سطح انتظار بازار از کارآموزان ماهر بالااست،یعنی مراکز آموزشی بایستی اصلی ترین شایستگی ها را برای فراهم شدن فرصت شغلی برای فناورنشان فراهم کنند.
6-اساتید خبره مهارت آموزی هم برای آموزششان دستمزد بالایی را مطالبه میکنند.
7-و نکته ای که امروز میخواهیم به آن اشاره کنیم اگر میخواهیم طعم لذت آموختن را افزایش ،رضایت مشتری را بالا و میزان تاثیرگذاری آموزشهایمان را ماندگار کنیم نیازمند تجهیزات آموزشی و فناری های نوین در این حوزه هستیم.ما با یک قشر دانش آموز،نوجوان و جوان سر و کار داریم،جامعه ای که تکنولوژی و تغییرات پرشتاب فناوری را دیده ،جامعه که نمیتوان با قطعات مستهاک ،قدیمی و بی آراسته او را به آموختن دعوت کرد او میخواهد بیاموزد اما نه با موتورهای دهه 60 و 70 نه با محتواهایی که برای 20 سال پیش مناسب است و امروز صرفا نوستالژی است.اگر این تغییرات را در مدل آموزشهایمان ایجاد نکنیم منتظر شکست باشیم.
اما صنایع و تجهیزات آموزشی چیست؟
ابزارآلات،شبیه سازها و تکنولوژی هایی که بتواند دنیای واقعی را آراسته برای آموختن در فضاهای آموزشی فراهم کند تجهیزات آموزشی است.این تجهیزات با هدف یادگیری،کسب تجربه و پژوهش در حوزه آموختن تولید میگردد.
به عنوان مثال شاید شما یک مرکز آموزشی هستید که دوره های صنایع خودرو را برگزار میکنید شایسته نیست یک خودرو کامل را در مرکز آموزشی تان قرار دهید .چون گران است،فضای زیادی اشتغال میکند ،دسترسی به محتویات و نگاه سمعی و بصری به قطعاتش را ندارد .و اصلا مناسب برای آموزش نیست.در حالیکه اگر شما یک استند خودرو را خریداری کنید اوضاع کاملا متفاوت خواهد شد.چون فضای کمتری اشغال میکند،عریان است یعنی دسترسی به قطعات را فراهم میکند ، آراسته است و محیط آموزشتان را آلوده نمیکند.
خرید تجهیزات و شبیه سازهای آموزشی قطعا تاثیرات بزرگی را در جذب ، رضایت مشتری و پرورش فناوران با دانش روز را فراهم خواهد کرد اما یک نکته چگونه میتوان این تجهیزات را تهیه نمود ،هستند در ایران تولید کنندگان بومی صنایع آموزشی که این تجهیزات را به سفارش ما تولید میکنند بد نیست TVTO ابتدا آنها شناسایی و از سوی دیگر با امکان دریافت تخفیفات و تسهیلات از بانکها و یا فراهم شدن تقسیط خرید این تجهیزات از شرکت های تولید کننده مراکز و شرکای حرفه ای بخش خصوصی اش را مجهز کند .شاید حتی برخی از این تجهیزات عمر مفید بیش از 5 سال را داشته باشد و بتوان آن را اجاره به شرط تملیک کرد.حتی میتوان در هر استان یک مرکز را مجهز به این تجهیزات نمود و براساس یک تقویم آموزشی به درخواست کنندگانش اجاره داد.ما با تغغیرات پرشتاب در کسب و کار نیازمند بروزشدن منابع آموزشی مان هستیم .بیاییم اشتباهات و تعمداتی که در نظام آموزشی مدارس و دانشگاهها بر سر فرزندانمان تحمیل کردند ما دیگر تکرار نکنیم.TVTO بکرترین نقطه آموزش در ایران است.
منتظر ارسال نظرات ارزشمند شما هستیم.

یکشنبه, 20 مرداد 1398 15:40

آیا گواهینامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بین المللی است؟

برای پاسخ به این پرسش باید ابتدا بررسی کنیم چه شاخصی در مدارک TVTO‌هست که با دیگر مدارک فنی و حرفه ای کشورها هم خوانی داشته باشد .

در صورتیکه که مدارک فنی و حرفه ای را بررسی نمایید پی خواهید برد در دوسال اخیر با بروزرسانی مدارک یک عدد بین المللی ۱۵ رقمی به نام  ISCO‌درج شده است این کد بین المللی ISCO‌چیست؟

این شناسه یک سیستم طبقه بندی تمام مشاغل موجود در ۴۳۶ گروه واحد میباشد .این گروه های واحد ،تفصیلی ترین سطح ساختار طبقه بندی را تشکیل می دهند که بر اساس مشابهاتشان برحسب سطح مهارت و تخصص مورد نیاز در هرشغل و در ۱۳۰ گروه فرعی،۴۳ زیرگروه اصلی و ۱۰ گروه اصلی دسته بندی شده اند.این طبقه بندی علاوه بر امکان ارایه اطلاعات خلاصه شده در قالب ده گروه در بالاترین سطح دسته بندی ،امکان تولید داده های نسبتا تفصیلی و قابل مقایسه در سطح بین المللی را نیز فراهم میسازد.

ایسکو سه هدف اصلی را دنبال میکند.

۱-ایجاد مبنایی یکسان و مرتبط برای گزارش دهی و تبادلات اطلاعات آماری در سطح بین الملل

۲-ارایه مدلی کارا برای تهیه و بهبود طبقه بندی شغلی

۳-ارایه سیستمی با قابلیت استفاده مستقیم در کشورهایی که دارای طبقه بندی شغلی در سطح ملی نیستند.

نتیجه گیری :زمانیکه یک فناور در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای چه در مراکز دولتی و چه مراکز غیردولتی آموزش لازم در یکی از حرف دارای کد ایسکو را دید، به فرآیند ارزشیابی تئوری ،عملی یا پروژه محور معرفی شده و در صورت قبولی در این ارزشیابی ها کارت مهارت با کد ایسکو بین المللی را دریافت خواهد کرد که کافیست برای مهاجرت به یکی از دفاتر مورد تایید جهتت ترجمه ارائه و اقدامات لازم را انجام دهد.

فایل کامل طبقه بندی استانداردهای بین المللی مشاغل (ISCO) 

دستور العمل مراحل اجرایی اصالت گواهینامه های فنی و حرفه ای

لیست_مترجمین_معرفی_شده_قوه_قضائیه

فرآیند تایید گواهینامه های فنی و حرفه ای

جمعه, 11 مرداد 1398 19:18

آیا با نیروی انسانی تان نشست های یک به یک برگزار میکنید.بعضی وقتها لازم است به جای برگزاری نشست های جمعی با تیم کاری تان جلسات چهره به چهره برگزار کنید .تا تجربیات،آسیب شناسی ،افکارسنجی و لایه های پنهانی نیروی انسانی تان نمایان شود مثلا برای باز کردن موضوع و تحلیل او میتوانید پرسشهای زیر را مطرح کنید.

1 1QZZXSZmFn3sqHTeYriVjw

1-در یک ماه گذشته چه چیز تو را خوشحال کرده؟

2-در یک ماه گذشته چه چیز تو را ناراحت نمود؟

3-تا سه ماه آینده چه اهدافی داری؟

4-چگونه میتوانم یک مدیر بهتر برای تو باشم ؟

5-چه کاری میتوانم انجام دهم زندگی ات با کیفیت تر گردد؟

6-به نظرت بزرگترین مشکل سازمان ما چیست؟

7-چه چیز در محصول ما تو را اذیت میکند؟

8-دوست داری در کدام قسمت سازمان فعالیت کنی؟

9-اگر جای من بودی چه کاری برای سازمان انجام میدادی؟

10-چه کارهایی تا به امروز برای سازمان انجام دادی که به آن افتخار میکنی؟

11-دوست داری چه پرسشی از تو بپرسم؟

قول میدهم وقتی گزارش یک به یک نیروی انسانی تان را کنار هم بگذارید به نتایج ارزشمندی دست خواهید یافت که میتواند فضای کسب و کار و سازمانی تان را دچار تغییر کند.

امتحان کنید...

سه شنبه, 08 مرداد 1398 14:59

ما تربیت نشدیم !!!!

تربیت ما بیش از این نبوده است که به بزرگ‌ترها احترام بگذاریم، کلمات زشت نگوییم، پیش دیگران پای خود را دراز نکنیم، حرف‌شنو باشیم، صبح‌ها به همه سلام كنیم، دست و روی خود را با صابون بشوییم، لباس تمیز بپوشیم، دست در بینی نبریم و...

اما ساده‌ترین و ضروری‌ترین مسائل زندگی را به ما یاد ندادند.

کجا به ما آموختند که چگونه نفس بكشیم، چگونه اضطراب را از خود دور کنیم، موفقیت چیست، ازدواج برای حل چه مشکلی است، در مواجهه با مخالف چگونه رفتار كنیم...؟

در كودكی به ما آموختند كه چموش نباشیم، اما پرسش گری و آزاداندیشی و شيوه‌های نقد را به ما نياموختند.

داگلاس سیسیل نورث، اقتصاددان آمریكایی و برندۀ جايزۀ نوبل اقتصاد در سال ۱۹۹۳می‌گوید: «اگر می‌خواهید بدانید كشوری توسعه می‌یابد یا نه، سراغ صنایع و كارخانه‌های آن كشور نروید. اینها را به‌راحتی می‌توان خرید یا دزدید یا كپی كرد. می‌توان نفت فروخت و همۀ اینها را وارد كرد. برای اینكه بتوانید آیندۀ كشوری را پیش‌بینی كنید، بروید در دبستان‌ها؛ ببینید آنجا چگونه بچه‌ها را آموزش می‌دهند. مهم نیست چه چیزی آموزش می‌دهند؛ ببینید چگونه آموزش می‌دهند.

اگر كودكان شان را پرسش گر، خلاق، صبور، نظم‌پذیر، خطر‌پذیر، اهل گفت و گو و تعامل و برخوردار از روحیۀ مشاركت جمعی و همكاری گروهی تربیت می‌كنند، مطمئن باشید كه آن كشور در چند قدمی توسعۀ پایدار و گسترده است.»

از «نفس کشیدن» تا «سفر کردن» تا «مهرورزي» به آموزش نیاز دارد. بخشی از سلامت روحی و جسمی ما در گرو «تنفس صحیح» است.

آیا باید در جوانی یا میان‌سالی یا حتی پیری، گذرمان به یوگا بیفتد تا بفهمیم تنفس انواعی دارد و شكل صحیح آن چگونه است و چقدر مهم است؟!

به ما حتی نگاه کردن را نیاموختند. هیچ چیز به اندازۀ «نگاه» نیاز به آموزش و تربیت ندارد. کسی که بلد است چطور ببیند، در دنیایی دیگر زندگی می‌کند؛ دنیایی که بویی از آن به مشام بینندگان ناشی نرسیده است.هزار کیلومتر، از شهری به شهری دیگر می‌رویم و وقتی به خانه برمی‌گردیم، چند خط نمی‌توانیم دربارۀ آنچه دیده‌ایم بنویسیم. چرا؟ چون در واقع «ندیده‌ایم».

همه چیز از جلو چشم ما گذشته است؛ مانند نسیمی كه بر آهن وزیده است. اگر حرف مولوی درست باشد كه «فرع دید آمد عمل بی‌هیچ شک/ پس نباشد مردم الا مردمک»، باید بپذیریم كه آدمیت ما به اندازۀ مهارت ما در «نگاه» است.

جان راسکین، آموزگار بزرگ نگاه، در قرن نوزدهم می‌گفت: «اگر دست من بود، درس طراحی را در همۀ مدارس جهان اجباری می‌کردم تا بچه‌ها قبل از اینکه به نگاه‌های سرسری عادت کنند، درست نگاه کردن به اشیا را بیاموزند.» می‌گفت: «کسی که به کلاس‌های طراحی می‌رود تا مجبور شود به طبیعت و پیرامون خود، بهتر و دقیق‌تر نگاه کند، هنرمندتر است از کسی که به طبیعت می‌رود تا در طراحی پیشرفت کند.» (آلن دو باتن، هنر سیر و سفر، ص269) 

اگر در خانه یا مدرسه، یاد گرفته بودیم که چطور نگاه کنیم، چطور بشنویم و چطور بیندیشیم، انسانی دیگر بودیم. انسانی که نمی‌‌تواند از چشم و گوش و زبان خود درست استفاده کند، پا از غار بدویت بیرون نگذاشته است؛ اگرچه نقاشی‌های غارنشینان نشان می‌دهد که آنان با «نگاه» بیگانه نبودند.

من پدرانی را می‌شناسم كه در آتش محبت فرزندان شان می‌سوزند و برای رفاه و آسایش آنان سر از پا نمی‌شناسند، اما تا دهۀ هفتاد يا هشتاد عمرشان ندانستند كه فرزندانشان بیش از خانه و ماشین، به آغوش گرم او نیاز دارند و او باید آنان را لمس می‌كرد و می‌بوسید و دست محبت بر سر و روی آنان می‌كشید.

بسیارند پدرانی كه نمی‌دانند اگر همۀ دنیا را برای دخترشان فراهم كنند، به اندازۀ یك‌بار در آغوش گرفتن او و بوسیدن روی او، به او آرامش و اعتماد به نفس نمی‌دهد.

در جامعه‌ای که از در و دیوار آن، سخن از حق و باطل می‌بارد، کسی به ما یاد نداد که چگونه از حق خود دفاع کنیم یا چگونه حق دیگران را مراعات کنیم و مسئلۀ «حق و باطل» را به حقوق افراد گره نزنیم.

عجایب را در آسمان‌ها می‌جوییم، ولی یک‌بار به شاخۀ درختی که جلو خانۀ ما مظلومانه قد کشیده است، خیره نشده‌ایم.

نگاه کردن، شنیدن، گفتن، نفس کشیدن، راه رفتن، خوابیدن، سفر کردن، بازی، تفریح، مهرورزی، و اعتراض، بیشتر از املا و انشا نیاز به معلم و آموزش دارند.

سه شنبه, 08 مرداد 1398 14:45

شغل کابینت سازی :

به طراحی، ساخت و نصب قفسه‌های دربسته و کشویی ‌«کابینت سازی‌» می‌گویند. شغل کابینت سازی تلفیقی از هنر و کار فنی است.

کابینت ساز کیست؟

‌کابینت ساز کسی است که توانایی طراحی، اندازه‌گیری، ترمیم، برآورد مواد اولیه و اصلی، ساخت و نصب و اجرای قسمت‌های مختلف کابینت را داشته باشد.

وبژگی‌های کابینت‌ ساز:

دقیق است: اگر کابینت ساز در اندازه‌گیری فضای کابینت اشتباهی کند، در زمان نصب آن مشکلاتی پیش می‌آید . به دلیل همین ظرافت هاست که کابینت ساز باید بسیار دقیق باشد. 
باصلیقه و مبتکر است: کابینت سازها باید بتوانند از کوچک ترین فضا بهترین بهره را ببرند. همچنین در هنگام طراحی مدل و مشورت دادن به مشتری برای انتخاب رنگ، خلاقیت و ابتکار آنها بسیار تاثیرگذار است. 
خوش قول و مردم دار است: برای جذب مشتری و پیشرفت در این کار باید خوش برخورد بود و سفارش‌ها را به موقع تحویل داد.

پیشرفت شغلی:

برای پیشرفت در این حرفه، علاوه بر اینکه باید هرچه بیشتر تجربه کسب کنید، لازم است اطلاعات خود را به روز نگه دارید و با جدیدترین طرح ها و ابزارآلات آشنا شوید. در این صورت، سفارش برای کارهای بزرگ‌تر دریافت می‌کنید. شما می‌توانید در کارگاه‌های کابینت‌سازی یا دفاتر فروش کابینت مشغول به کار شوید یا در صورت داشتن سرمایه برای خود دفتری تهیه کنید و سفارش کار بیشتری بگیرید.

فضای شغلی:

کابینت سازها می‌تواند در کارگاه‌های کابینت سازی فعالیت کند. در این کارگاه‌ها که معمولا بزرگ‌اند و در حاشیه شهرها قرار دارند، دستگاه ها و ابزارآلات ساخت کابینت وجود دارد. این امکان نیز وجود دارد که آنها در دفترها یا مغازه‌های کابینت سازی مشغول به کار شوند. در این دفترها یا مغازه‌ها معمولا چند نمونه کابینت که از نظر مدل، جنس و طراحی متفاوت‌اند قرار داده شده است. چیدمان مغازه‌ها و دفترهای کابینت سازی و نیز نمونه کارهایی که در آنجا وجود دارد، در جذب مشتری تاثیرگذار است. 
تعامل شغلی کابینت سازان با اعضای مجموعه خودشان از جمله فروشندگان یراق آلات، افرادی که کار PVC کابینت را انجام می‌دهند و نیز برش کاران است. در صورتی که سفارش کار متعلق به ساختمان‌های نوساز باشد، کابینت ساز با معمار، سازندۀ ساختمان و مهندسان عمران در ارتباط خواهد بود.

وظایف و مسئولیت‌ها:

اندازه گیری و ترسیم نقشه های اجرایی 
طراحی کابینت ها بر اساس فضا و تقاضای مشتری 
مشورت دادن در هنگام انتخاب رنگ و جنس کابینت‌ها 
برش کاری قطعات چوب و کار با ماشین آلات صنایع چوب 
رعایت اصول ایمنی و پیشگیری از حوادث 
ساخت و مونتاژ بدنه طبق نقشه و انواع در پرس و ایجاد سوراخ لولا
نصب یراق آلات و قسمت های مختلف کابینت‌ها 
کنترل نهایی کار.

مطلوبیت‌های شغل کابینت سازی :

به دلیل تنوع زیادی که در جنس و نوع کابینت‌ها وجود دارد، این کار بسیار متنوع و جذاب است. ضمنا کابینت سازی جز، مشاغلی است که همواره به آن نیاز است و بر این اساس، آینده خوبی دارد.

محدودیت‌های شغل کابینت سازی :

به دلیل بالا رفتن آگاهی مردم از این کار، توقعات مشتریان زیاد شده و همین امر، جلب رضایت آنان را دشوار کرده است. برای آنکه یک طرح به نتیجه نهایی برسد و کابینت‌ها طبق نقشه اولیه آماده شوند، مراحل زیادی باید طی شود. طی کردن این مراحل کار آسانی نیست و ممکن است خسته کننده باشد.

اهمیت‌ شغلی:

کابینت جزء جدانشدنی آشپزخانه‌های امروزی است و اهمیت بسیاری در زیبایی آشپزخانه‌ها دارد. امروزه با طراحی مناسب کابینت از کوچک ترین فضاهایی که در آشپزخانه وجود دارد، بهترین استفاده را می‌برند و بسیاری از لوازم مورد نیاز را در آنجا به گونه‌ای بسیار زیبا و مفید جاسازی می‌کنند. بر این اساس، کابینت سازی از مشاغلی است که همواره مورد نیاز جامعه خواهد بود.

سرمایه اولیه برای شروع کار:

برای شروع هر کار به یک سرمایه اولیه احتیاج است. فراهم کردن ابزارهای مورد نیاز برای نصب کابینت حتما ضروریست. هزینه کارگاه هم مستقل است. برای این کار یک محوطه ۶۰ الی ۷۰ متری کفایت می‌کند. یک دستگاه برش و یک دستگاه نوار و لبه چسبان هم مورد نیاز است. هزینه کارگاه هم بر حسب اینکه استیجاری باشد یا  نه متفاوت است.

ابزار شغل کابینت سازی

چه مهارتی باید کسب کنیم؟

کابینت‌سازی کار جوان‌ترهاست؛ پس اگر سنی از شما گذشته و هنوز موفق به انتخاب شغل مناسب نشدید، قید کابینت‌سازی را بزنید! بهتر است این شغل را از سنین نوجوانی آغاز کرد و تقریبا بعد از پنج‌شش سال کار تجربی می‌توان در آن حرفه‌ای شد و مستقل کار کرد. البته الان در تهران کارگاه‌های آموزشی زیادی برای کابینت‌سازی وجود دارند که علاقه‌مندان به این حرفه می‌توانند در این کلاس‌ها، استعداد خود را محک بزنند. کابینت‌سازی را می‌توان با حداقل دو نیرو شروع کرد و اگر کار وسیع‌تر شود می‌توان تعداد نیروها را بیشتر کرد.

روند کار کابینت‌سازی

روند کار یک کابینت‌ساز به این ترتیب است: اول از همه مشتری مراجعه می‌کند و اندازه‌گیری انجام می‌شود. بعد از اندازه‌گیری قیمت معین می‌شود و اگر قیمت تأیید شد، بعد از پرسیدن نظر مشتری طراحی شروع می‌شود. بعد از آن طرح به مشتری نشان داده می‌شود و بعد از اظهار نظر و اصلاحات او، طرح به کابینت‌ساز برگردانده می‌شود. بعد از این نوبت به بستن قرارداد می‌رسد. طبق قرارداد نصف هزینه قبل از شروع کار دریافت می‌‌شود. ۲۵درصد آن را در اواسط کار پرداخت می‌شود و در انتها و موقع تحویل کار تسویه حساب نهایی انجام می‌شود.

ساخت کابینت هم تقریبا یک هفته وقت می‌گیرد. یک روز به فراهم کردن و خرید چوب و وسایل می‌گذرد. یک روز به برش و یک روز به ساختن کابینت‌ها باید اختصاص پیدا کند. در نهایت یک روز هم باید برای نصب آن وقت گذاشت.

ساعت کار کابینت‌سازی مثل مشاغل کارمندی نیست؛ اما معمولا ساعت کاری از ۹ صبح تا ۷ شب است؛ اما ممکن است این ساعت کاری در ایام و پروژه‌های خاص بیشتر شود.

کابینت سازی

چقدر سود می‌بریم؟

سود کابینت سازی بستگی به مواد اولیه، سابقه و مهارت دارد. مثلا یک سری مواد هستند که به طور کل وارداتی هستند و جفت‌وجور کردن این مواد و ابزار به مرتب مشکل‌تر است؛ برای همین سود در کابینت‌های لوکس نسبت به کابینت‌های معمولی‌تر کمتر است. چون معمولأ قشر متمول رنگ و طرحی طلب می‌کنند که پیدا کردن آن در بازار سخت تر است و معمولأ در ایران از این نمونه ها کمتر پیدا می‌شود و بیشتر باید این جنس ها را از ترکیه یا کشورهای دیگر وارد کرد.

در انتها هم باید گفت که رونق کابینت‌سازی ارتباط مستقیمی با ساختمان‌سازی دارد و هر چقدر مسکن رونق داشته باشد، این حرفه هم رونق بیشتری دارد.

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه