امروز: پنج شنبه 12 تیر 1399 برابر با 02 جولای 2020

کارگاههای اشتراکی مبتنی بر همکاری

دوشنبه, 09 مهر 1397 20:36 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به نام خالق ترین خلاق

بخش زیادی از فضاهای آموزشی TVTO به دلیل سو مدیریت و عدم تخصیص اعتبار لازم در حال خاک خوریست.هنوز هم شاهد هستیم الگویی برای واگذاری این کارگاهها به بخش خصوصی وجود ندارد.اگر هم باشد به دلیل رکود وحشتناک حاکم کسی جرات ورود به حوزه آموزش مهارت را ندارد.خوب چاره چیست مقاله ای که امشب مینویسیم قبلا هم عنوان شده اما بیان آن در شرایط فعلی شاید چاره و راهکاری باشد برای بهتر و تاثیرگذارتر بودن.

پراکندگی این فضاها در کل کشور دیده میشود ،تاریخ نشان داده اولا واگذاری این فضاها به یک فرد حقیقی یا حقوقی شبهه ایجاد میکند و دستخوش قضاوت خواهد شد.دوما تجهیزکردن کارگاههای آموزش مهارت نیاز به سرمایه بالا دارد که با بازار فعلی کسی ریسک این سرمایه گذاری را پذیرا نیست . پس راهکار چیست ؟...

در کل کشور تشکل هایی اعم از کانون و انجمن وجود دارد که از مدیران آموزشی و در آینده انشالله از مربیان و نخبگان مهارتی ایجاد خواهد شد .

هر کدام از این تشکلها از دهها و بعضا صدها عضو برخوردارند که هر کدام شاید به تنهایی نتوانند یک کارگاهها HITech داشته باشند اما با سرمایه گذاری تک تک شان قطعا این امر محقق خواهد شد.اگر فرض بگیریم برای داشتن یک کارگاه HITech در رشته کنترل و ابزار دقیق نیاز به 200 میلیون تومان سرمایه است یک تشکل 70 عضوی میتواند با میانگین هر عضو 2.8 میلیون تومان صاحب یک لابراتوار تخصصی کنترل و ابزاردقیق شود.این کارگاهها با یک تقویم آموزشی منضبط قابل سرویس دهی به اعضاست حتی میتوان براساس میزان سرمایه گذاری هر عضو تقویم را ویرایش کرد.اما این فقط یک سمت ماجراست .

این کارگاههای اشتراکی و مبتنی بر همکاری SCW میتواند محلی برای تولید یک محصول،محلی برای گفتمان اعضا تشکل،لابراتواری تخصصی برای آزمایشات و پژوهش های مهارتی ،مکانی برای برگزاری اردوهای نخبگان مهارتی ،فضایی برای بازدیدهای عمومی و نقطه ثغلی برای عرضه اندام خانواده TVTO باشد.میتواند دومین گام منسجم بعد از ایران مهارت باشد .باید در قرن 21 یاد بگیریم نگاه فردی به مهارت و توسعه سرزمین راهگشا نیست مهارت را باید جمعی با اتحاد و رهبریت در سوی تعالی جهت داد.امید است شاهد کانون مربیان و نخبگان هم باشیم.

 

خواندن 1123 دفعه

نظر دادن

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه